بازار جهانی چیپس

بازار جهانی چیپس

ارزش بازار جهانی چیپس سیب‌زمینی 2019-2026

تحقیقات بازار نشان می‌دهد در سال 2020 ، ارزش بازار جهانی چیپس [1] سیب‌زمینی بسته‌بندی‌شده 30 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است. پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار در سالهای آینده حتی بیشتر رشد کند و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2026 به 43.2 میلیارد دلار برسد. در مقایسه ، اندازه بازار بازار چیپس سیب‌زمینی بدون بسته جهانی 5.4 میلیارد دلار آمریکا در سال 2020 تخمین زده شد. پیش‌بینی می‌شود ارزش بازار در سال 2026 به 8.7 میلیارد برسد.

بازار جهانی چیپس

نگاه کلی به بازار

بازار چیپس سیب‌زمینی در حال حاضر تحت تأثیر جمعیت زیاد و رو به رشد جوانان ، افزایش درآمد و شهرنشینی، روند نوظهور غربی شدن الگوهای مصرف مواد غذایی و سایر عوامل اصلی مربوط به رشد بازار چیپس سیب‌زمینی قرار دارد. این گزارش تحت عنوان “گزارش بازار چیپس سیب‌زمینی و پیش‌بینی 2021-2026” یک تجزیه‌وتحلیل جامع برای هرکسی که قصد دارد به این صنعت وارد شود ارائه می‌دهد.

ایالات‌متحده و اروپای غربی در حال حاضر بزرگ‌ترین بازارها را تشکیل می‌دهند که تقریباً دوسوم کل تقاضای جهانی را تشکیل می‌دهند. اما نرخ رشد در این بازارها به حد بلوغ رسیده است و انتظار می‌رود بازارهای نوظهور مانند هند ، چین ، روسیه و غیره در آینده نمایانگر کاتالیزورهای رشد باشند. به گزارش سایت statista می‌توان سرانه سالیانه مصرف چیپس هر کشور بر اساس کیلوگرم را در جدول زیر مشاهده کرد.

میزان مصرف چیپس در کشور های مختلف
سرانه مصرف چیپس در کشور های مختلف (کیلوگرم)

ویژگی‌های محصول

چیپس سیب‌زمینی (برش‌های نازک و ترد سیب‌زمینی) امروزه یکی از محبوب‌ترین غذاهای میان وعده در جهان است. از زمان تولد تصادفی آن در سال 1853 ، بازار محصول باگذشت زمان تکامل یافت و در حال حاضر بازاری چند میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. اگرچه این محصول در سراسر جهان مصرف می‌شود ، اما میزان مصرف و نفوذ آن‌ها در مناطق مختلف بسیار متفاوت است.

عوامل مؤثر بر بازار

تحقیقات بازار افزایش درآمد شخصی و افزایش تقاضا برای اقلام میان وعده به دلیل افزایش روزافزون جمعیت ، عوامل اصلی رشد بازار چیپس سیب‌زمینی هستند. افزایش تعداد فروشگاه‌های خرده‌فروشی سازمان‌یافته و رشد بخش خرده‌فروشی سازمان‌یافته از دیگر عوامل مهم تعیین‌کننده رشد بازار چیپس سیب‌زمینی است. معرفی چندین نوع طعم و تقاضای زیاد برای غذای راحت ، فرصت‌های سودآوری بیشتری را برای بازار چیپس سیب‌زمینی ایجاد می‌کند. معرفی جایگزین‌های سالم‌تر مانند چیپس کم‌چرب و کم‌سدیم ، رشد و توسعه صنعت تجارت الکترونیک به‌ویژه در اقتصادهای درحال‌توسعه و افزایش غرب‌زدگی باعث افزایش بیشتر ارزش بازار چیپس سیب‌زمینی می‌شود. افزایش قابلیت‌های تولید بازیگران مختلف نیز باعث افزایش ارزش بازار چیپس سیب‌زمینی می‌شود.

بااین‌حال ، رقابت شدید با سایر جایگزین‌های میان وعده سالم‌تر در بازار ، چالش بزرگی برای رشد بازار چیپس سیب‌زمینی خواهد بود. افزایش آگاهی سلامت در بین جمعیت ، نرخ رشد بازار چیپس سیب‌زمینی را بیشتر از بین می‌برد. تغییر در الگوهای مصرف و نوسان قیمت مواد اولیه ، نرخ رشد بازار را بیشتر تضعیف می‌کند

انواع چیپس
میزان مصرف انواع چیپس

 

دسته بندی بازار چیپس

بر اساس نوع محصول ، بازار به موارد زیر تقسیم می‌شود:

ساده/نمکی

طعم دار

بر اساس کانال توزیع ، بازار به موارد زیر تقسیم می‌شود:

سوپر مارکت ها/هایپر مارکت ها

فروشگاه زنجیره‌ای

فروشگاه‌های تخصصی مواد غذایی

فروشگاه‌های آنلاین

دیگران

دسته بندی منطقه ای

این گزارش همچنین بازارهای چیپس سیب‌زمینی منطقه‌ای مانند آمریکای شمالی ، اروپا ، آسیا و اقیانوسیه ، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا را پوشش می‌دهد.

منطقه آمریکای شمالی بر بازار چیپس سیب‌زمینی مسلط است و به دلیل رشد روزافزون طعم‌های جدید و افزایش تقاضا برای تنقلات سریع ، روند تسلط خود را در دوره پیش‌بینی ادامه خواهد داد. آسیا و اقیانوسیه به دلیل افزایش شهرنشینی ، غرب‌زدگی ، رشد تقاضا و تولید چیپس سیب‌زمینی در کشورهای درحال‌توسعه و افزایش درآمد شخصی قابل‌استفاده ، بالاترین نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) را برای دوره پیش‌بینی خواهد کرد.

دسته بندی بازار جهانی چیپس
دسته بندی بازار جهانی چیپس بر اساس منطقه

چشم‌انداز رقابتی

بازیگران کلیدی زیر در بازار جهانی چیپس سیب‌زمینی نقش‌آفرین هستند.

PepsiCo ، Inc

غذاهای باکیفیت Utz

Kettle Foods، Inc.

شرکت کلوگ

اینترسنک

Calbee، Inc.

“برای دسترسی به اطلاعات فوق در بازار ایران با ما تماس بگیرید”


 

[1] Chips

تحقیقات بازار وبلاگ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب قبلی
بازار جهانی آبنبات
مطلب بعدی
بازار جهانی تن ماهی