بازار جهانی سیگار

بازار سیگار

نگاه اجمالی بر بازار دخانیات

اندازه بازار جهانی دخانیات در سال 2020 به 932.11 میلیارد دلار برآورد شده است و انتظار می رود با نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) 1.8٪ از سال 2021 تا 2028 گسترش یابد. مشاهده شده است که تعداد افراد سیگاری در جهان رو به افزایش است. روند  این بازار با راه اندازی محصولات جدید، از جمله محصولات مختلف تنباکو با طعم مانند سیگار میخک و سیگار برگ رو به افزایش است. انتظار می رود این فاکتورها با هم طی چند سال آینده بازار را تحریک کنند. علاوه بر این، در طول چند سال گذشته، با تمایل مصرف کنندگان به تدریج به سمت گزینه های سیگار کشیدن، معرفی محصولات دخانیات نوآورانه در گزینه های مختلف طعم و مزه ضروری شده است.

 

بازار جهانی تنباکو
روند کلی اندازه بازار جهانی تنباکو

آینده مسیر بازار

تحقیقات بازار نشان می دهد، راه اندازی محصولات غیر خطرناک تا چند سال آینده به عنوان یک عامل برجسته برای بازیگران اصلی صنعت باقی بماند. به عنوان مثال، در ژوئیه 2018، آزمایشگاه های Juul برای راه اندازی دستگاه vaping جدید خود وارد بازار انگلستان شد. این محصول بسیار کوچک است و با اندازه درایو فلش مقایسه می شود. با استفاده از این محصول ، این شرکت قصد دارد سیگاری های بزرگسال را هدف قرار دهد. این محصول در 250 در سراسر انگلیس به بازار عرضه خواهد شد.

تاثیران کرونا بر بازار

بیماری همه گیر COVID-19 به دلیل ماهیت بیماری تأثیر منفی قابل توجهی بر صنعت دخانیات داشته است. این یک بیماری عفونی ویروسی کشنده است که به ریه ها حمله می کند و به شدت بر تنفس تأثیر می گذارد. افرادی که مصرف قابل توجهی از دخانیات یا هرگونه اعتیاد به دخانیات را دارند ، به عنوان آسیب پذیرترین افراد در این بیماری شناخته شده اند ، از جمله سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) ، ویروس کرونای سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS-CoV) ، بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری های ریوی. بنابراین ، هر محصول دودزا به دلیل خطرات مربوط به سلامتی ، مورد توجهات منفی قرار می گیرد.

بینش محصول

سیگار بیشترین سهم را با بیش از 75 درصد در سال 2020 داشته است. طی چند سال گذشته ، محبوبیت فرهنگ مهمانی و میخانه در میان هزاره ها و طبقه کارگر، تقاضا برای انواع سیگارهای بدون طعم را در سراسر جهان افزایش داده است. علاوه بر این، اقتصادهای نوظهور مانند هند ، تایلند و چین به دلیل رشد جوانان در این کشورها ، شاهد افزایش مناسب تقاضای سیگار هستند.

 

سهم انواع تنباکو
سهم انواع محصولات تنباکو در بازار جهانی

شرکتهای کلیدی و بینش سهم بازار

این بازار ماهیتی تلفیقی دارد و مشخصه آن بازیکنان متنوعی و چندین بازیکن کوچک و متوسط ​​است. بازیگران اصلی بازار چندین استراتژی از جمله ادغام، همکاری، راه اندازی محصول و گسترش کانال های توزیع را اتخاذ می کنند تا سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار بگیرند و مشتریان خود را در سراسر جهان گسترش دهند. بزرگترین شرکتهای تولید دخانیات و سیگار بر اساس ارزش بازار (Market Cap) عبارتند از:

چشم انداز جهانی بازار سیگار [1]

تحقیقات بازار نشان میدهد، بازار جهانی سیگار در سال 2020 به ارزش 669.4 میلیارد دلار رسیده است. انتظار می رود بازار بین سالهای 2021 و 2026 با نرخ رشد سالانه (CAGR) 3.3٪  رشد کند و در سال 2026 به ارزش تقریبا 836.5 میلیارد دلار برسد.

بازار جهانی سیگار
پیش بینی روند بازار جهانی سیگار

نگاه اجمالی بر محصول

سیگار یکی از محبوب ترین محصولات دخانیات است که در سراسر جهان مصرف می شود. سیگار از یک کاغذ نازک حاوی توتون خرد شده یا آسیاب شده ساخته شده اند. اوایل قرن 9 ، سیگارها به صورت نی و لوله های سیگار در دسترس بودند. بعداً در دهه 1800 ، خوان نپوموچنو آدورنو دستگاه های تولید سیگار را در مکزیک تولید کرد. به تدریج و با گذشت زمان ، سیگارها در انواع مختلفی از اشکال ، اندازه ها ، رنگ ها ، طعم ها و شدت آن مطابق با ترجیحات مصرف کنندگان وارد بازار شدند. در حال حاضر ، تقاضا برای سیگار به ویژه در مناطق در حال توسعه مانند آسیا و آفریقا در حال افزایش است. این به دلیل افزایش مقررات دولت و مالیات در مورد تولید سیگار است. تحقیقات بازار نشان میدهد که طی پنج سال آینده بازار جهانی سیگار رشد متوسطی داشته باشد

امروزه انواع مختلفی از سیگار در بازار وجود دارد از جمله سیگارهای فیلتر ، سیگار برگ[2]، سیگارهای منتول ، سیگارهای میخک [3] و غیره که گزینه های متنوعی را برای مصرف کنندگان سیگار در اختیار شما قرار می دهند.

مسیر کلی سیگار در جهان

انتظار می رود اندازه بازار جهانی سیگار برگ به دلیل افزایش تعداد هتل های لوکس و سالن های سیگار برگ ، رشد چشمگیری داشته باشد. به دنبال ممنوعیت سیگار کشیدن در مکان های عمومی در سراسر جهان ، چنین سالن ها و بارهایی در هتل ها و بارهای لوکس ظاهر می شوند. به عنوان مثال ، هتل DUKES لندن از بازدیدکنندگان دوستدار خود در باغ کنیاک و سیگار برگ استقبال می کند.

انتظار می رود با توجه به تقاضای روزافزون هتل ها و بارهای لوکس ، بخش سیگار برگ ممتاز سریعترین رشد را در طول دوره پیش بینی کند. محبوبیت روزافزون طعم و مزه منحصر به فرد تأثیرات مثبتی در تقاضای این دسته از چند سال گذشته دارد. علاوه بر این ، فروشگاه های آنلاین شاهد تقاضای شدید برای دسته حق بیمه هستند که انتظار می رود بازار را در دوره پیش بینی هدایت کنند.

مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اصلی بازار

چین یکی از بازارهای برجسته سیگار برگ است و انتظار می رود در سالهای آینده به بزرگترین بازارها تبدیل شود. به طور سنتی ، سیگار برگ به عنوان یک محصول تنباکو لوکس در نظر گرفته می شد که توسط مصرف کنندگان ثروتمند و میانسال خریداری می شود. با این حال ، افزایش نفوذ کالای کم هزینه همراه با افزایش تعداد میلیاردرهای جوان در چین انتظار می رود که استفاده را در سطح داخلی گسترش دهد. علاوه بر این ، تولیدکنندگان سیگار برگ کوبا بر روی افزایش دسترسی خود به بازار از طریق همکاری استراتژیک تمرکز کرده اند.

آینده محصول

تحقیقات بازار نشان میدهد در آینده محصولات طعم دار به دلیل افزایش محبوبیت محصولات طعم دار در میان مصرف کنندگان جوان ، رشد قابل توجهی را در طول دوره پیش بینی کند. بعلاوه انتظار می رود که تعداد روزافزون مصرف کنندگان زن دامنه تقاضا برای محصولات طعم دار را در دوره پیش بینی افزایش دهد. در میان طعم های مختلف ، طعم های میوه ای بیشترین طعم را دارند ، اما انتظار می رود که در آینده نزدیک فروش طعم های غیر توصیفی مانند شراب ، چای و جاز رشد چشمگیری داشته باشد.

عمده مواد اولیه مورد نیاز برای تولید سیگار عبارتند از: برگهای تنباکو ، توتون برش خورده ، فیلتر سیگار ، کاغذ برش ، کاغذ سیگار ، تخته سفید ، کاغذ روکش آلومینیوم و چسب تعداد زیادی از تأمین کنندگان این مواد در بازار وجود دارند که تولید سیگار را هدایت می کنند.

طی چند سال گذشته ، تعداد سیگاری ها در سراسر جهان افزایش یافته است. این امر عمدتاً نتیجه ی شیوه های پرتنش زندگی توسط مصرف کنندگان است که در حال حاضر رشد بازار سیگار را کاتالیز می کند.

 

دسته بندی بازار سیگار

بازار سیگار را میتوان به چهر دسته نوع، کانال توزیع، منطقه تقسیم نمود. در سطح منطقه ای ، میتوان بازار جهانی سیگار را به مناطق زیر تقسیم کرده است – آمریکای شمالی ، اروپا ، آسیا اقیانوسیه ، آمریکای لاتین ، خاورمیانه و آفریقا. در حال حاضر ، آسیا و اقیانوسیه بزرگترین سهم از بازار را دارا هستند. بر اساس نوع محصول ، بازار جهانی سیگار به عنوان سیگارهای ویرجینیا ، آمریکن مخلوط ، دارک و شرقی تقسیم شده است.

بر اساس نوع

بر اساس نوع، بازار سیگار به موارد زیر تقسیم می شود:

سبک

متوسط

سایر

در این میان ، سیگارهای سبک بیشترین بخش را به خود اختصاص می دهند زیرا مصرف آنها ایمن و سالم است.

بازار جهانی سیگار بر اساس نوع
اندازه بازار انواع سیگار در جهان

بر اساس کانال های توزیع

بر اساس کانال های توزیع بازار سیگار به فروشگاه های تخصصی دخانیات ، سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها ، فروشگاه های رفاهی ، فروشگاه های آنلاین و سایر محصولات تقسیم می شود. فروشگاه های تخصصی دخانیات مشهورترین کانالهای توزیع هستند زیرا محصولات بسیار متنوعی از توتون و تنباکو از سیگار برگ و سیگارهای برتر تا زیرسیگاری و دستگاه های مرطوب کننده را ارائه می دهند.

بر اساس منطقه

در یک جبهه جغرافیایی ، آسیای اقیانوسیه ، به استثنای استرالیا ، بزرگترین بازار سیگار را در سراسر جهان و به دنبال آن اروپای شرقی ، اروپای غربی ، خاورمیانه و آفریقا ، آمریکای شمالی ، آمریکای لاتین و استرالیا نشان می دهد. رشد در منطقه آسیا و اقیانوس آرام را می توان ناشی از افزایش جمعیت همراه با افزایش درآمد یکبار مصرف دانست.

 

بازارجهانی سیگار
بازار جهانی سیگار بر اساس دسته بندی منطقه

 

چشم انداز رقابتی:

بازار جهانی سیگار با حضور معدود تولیدکنندگانی که از نظر قیمت و کیفیت با هم رقابت می کنند. برخی از بازیگران اصلی که در این بازار فعالیت می کنند شامل شرکت ملی دخانیات چین ، فیلیپ موریس بین المللی ، دخانیات آمریکای بریتیش ، دخانیات ژاپن بین المللی و گروه دخانیات امپریال هستند.

مصرف کنندگان سیگار در مناطق روستایی چندین منطقه در حال توسعه مانند هند ، چین ، پاکستان و غیره ، به طور سنتی چندین محصول دخانیات مانند هوکا ، بیدی و غیره را به جای سیگار ترجیح می دهند. با این حال ، مشاهده شده است که طی چند سال گذشته ، به دلیل افزایش آگاهی در مورد محصول ، تعداد زیادی از مردم دخانیات روستایی به سمت سیگار سوق پیدا می کنند.

بازیگران اصلی در بازار جهانی سیگار:

فیلیپ موریس بین المللی

دخانیات آمریکایی انگلیس

ژاپن دخانیات بین المللی

Imperial Brands PLC

و دیگران

 


[1] cigar

[2] Cigarettes

[3] clove cigarettes

تحقیقات بازار وبلاگ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب قبلی
بازار جهانی سس سالاد
مطلب بعدی
بازار جهانی کیک