بازار جهانی کیک

cake-market

بازار جهانی کیک، پیش بینی روند، تاثیرات کرونا بر آن (2021-2026)

نگاه اجمالی بر بازار

تحقیقات بازارپیش بینی می‌کند، بازار کیک ها با نرخ رشد مرکب (CAGR) 3/5% درصد از سال 2021 تا 2026 باشد. پانادمی کووید 19 مانع اولیه زنجیره تأمین از نظر مواد اولیه و محصولات نهایی شد. با این حال ، بازار کیک به عنوان بخشی از میان وعده های مرتبط ، در نهایت شاهد روند افزایشی تقاضای بیشتر در کشورهای در حال توسعه شده است.

بازار جهانی کیک
نگاه کلی به بازار جهانی کیک

به گزارش Grand view research اندازه بازار جهانی کیک در سال 2019 ، 42.94 میلیارد دلار تخمین زده شد و پیش بینی می شود از سال 2020 تا 2027 با نرخ رشد سالیانه مرکب (CAGR) 3.3٪ رشد کند. انتظار می رود طی چند سال آینده به عنوان یک نیروی محرکه اصلی باقی بماند. علاوه بر این ، پیش بینی می شود که افزایش تقاضا برای کیک ها به عنوان دسرها پس از صرف غذا در مهمانی های شام و آخر هفته ، اندازه صنعت را در آینده  ای نزدیک گسترش دهد. طی چند سال گذشته، روند انواع جشن ها با مناسبت هایی همچون، جشنهای تولد ، عروسی ، سالگرد ازدواج ، روز ولنتاین ، روز عید ، سالگرد کار ، روز مادر و روز کودک و.. به طور قابل توجهی در سراسر جهان افزایش می یابد. مصرف کنندگان هزینه های خرید کیک های خاص را افزایش می دهند ، که دامنه بازار را گسترش می دهد.

تقاضا برای محصولات نانوایی نیز به طور قابل توجهی در سرتاسر جهان در حال افزایش است ، زیرا غذاهای فوری ، در دسترس و خوشمزه در این سبک زندگی به سرعت در حال تغییر شهرنشینی و تغییر می یابد. اروپا و آمریکای شمالی از مصرف گسترده محصولات نانوایی از جمله کیک ، شیرینی و بیسکویت  بهره مند شده اند.

اندازه بازار جهانی کیک
میزان مصرف انواع کیک

دسته بندی بازار

کیک نوعی غذای شیرین است که از آرد ، شکر و سایر موادی تهیه می شود که معمولاً پخته می شود. بازار کیک ها از نظر فرم به صورت بسته بندی شده و غیر بسته بندی شده تقسیم می شود. بر اساس نوع محصول ، بازار به کیک های کوچک ، کیک های دسر ، کیک های پنیری ، کیک های اسفنجی و کیک های دیگر تقسیم می شود. با کانال توزیع ، بازار به سوپرمارکت ها / هایپرمارکت ها ، خرده فروشی های تخصصی ، فروشگاه های زنجیره ای، شیرینی فروشی ها و سایر کانال های توزیع دسته بندی می شود. از نظر جغرافیایی ، بازار به آمریکای شمالی ، اروپا ، آسیا-اقیانوسیه ، آمریکای جنوبی و خاورمیانه و آفریقا تقسیم شده است.

دسته بندی بر اساس نوع محصول

کیک های دسر بزرگترین بخش محصولات با سهم 50.5٪ در سال 2019 بودند و انتظار می رود که در دوره های پیش بینی شده پیشروی خود را حفظ کنند زیرا این محصولات در موارد مختلف به طور گسترده ای تازه مصرف می شوند. علاوه بر این ، بعد از غذا در کشورهای مختلف به عنوان بخشی از دسر مصرف می شود.

پیش بینی می شود که کیک های اسفنجی سریع ترین رشد را داشته باشند و محصول با رشد CAGR 3.7٪ از سال 2020 تا 2027 به دلیل افزایش محبوبیت در بین مصرف کنندگان جوان در سراسر جهان وجود داشته باشد. ماندگاری این کیک های اسفنجی در مقایسه با نمونه های دسر زیاد است. این محصولات تازه مصرف می شوند و همچنین می توانند بعد از یک هفته مصرف شوند. از این رو ، تقاضا برای این محصولات در میان نسل جوان در سراسر جهان نیز در حال افزایش است. علاوه بر این ، در برخی از کشورهای آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی ، تعداد کمی از بازیکنان محلی برای کیک های پنبه ای اسفنجی بسیار محبوب هستند.

دسته بندی بر اساس کانال توزیع

خرده فروشی های تخصصی به عنوان بزرگترین بخش فروش محصولات با سهم بیش از 50% در سال 2019 ظهور کردند و پیش بینی می شود در چند سال آینده نیز پیشرو باشند. فروش آنلاین کیک در بسیاری از نقاط جهان به طور قابل توجهی در حال افزایش است زیرا سفارش دادن برای کیک های مورد نظر برای مشتریان بسیار آسان و راحت است. علاوه بر این ، نفوذ روزافزون تلفن های هوشمند ، همراه با افزایش استفاده از اینترنت ، فروش آنلاین محصول را پیش می برد. تقریباً تمام شرکت های خرده فروشی به دلیل حداکثر مشارکت مشتری از طریق درگاه های تجارت الکترونیکی وارد صنعت می شوند.

کانال توزیع کیک
کانال توزیع بازار جهانی کیک

دسته بندی بر اساس منطقه

اروپا بزرگترین بازار منطقه ای کیک بود که بیش از 30.0٪ در سال 2019 سهم داشت. کشورهای مختلف اروپایی مانند سوئیس ، بلژیک ، فرانسه ، ایتالیا و اتریش به دلیل محصولات شیرینی خوشمزه ، به ویژه کیک مشهور هستند. این کشورها کیک های متنوعی دارند که به طور گسترده توسط مردم محلی و همچنین گردشگران مصرف می شود. تعداد روزافزون گردشگران غذا نیز یکی از عوامل اصلی پیشبرد صنعت کیک در اروپا است.

پیش بینی می شود که آسیا و اقیانوسیه با سریعترین CAGR با 3.8٪ از سال 2020 تا 2027 گسترش یابد. افزایش جمعیت در کشورهای در حال توسعه از جمله چین و هند فرصت های طولانی مدت را برای صنعت کیک فراهم می کند. با این حال ، نانوایان کوچک و متوسط ممکن است برای استفاده از چنین فرصت هایی با مشکلاتی روبرو شوند و بازیکنان بزرگ در کشورهایی مانند ژاپن ، کره جنوبی و هند از یک مزیت رقابتی برخوردار شوند.

بازار جهانی کیک
دسته بندی منطقه ای بازار جهانی کیک

چشم انداز رقابتی

بازار کیک ها رقابتی است و به دلیل وجود انواع مختلف محصول در انواع بسته بندی ها ، طعم ها و اندازه ها ، همچنان در حال رشد است. فروشندگان بازار در حال تولید محصولات جدید با تأکید بر انواع ارگانیک و فاقد گلوتن برای افزایش سهم بازار خود و جلب توجه در بازار جهانی هستند. تولیدکنندگان نانوایی و صاحبان نام تجاری که بر بازارهای داخلی تسلط دارند ، خریدهای استراتژیک تولید کنندگان کیک داخلی را انجام می دهند. به دست آوردن این مارک ها تنوع را ایجاد می کند و به این بازیکنان امکان دسترسی به جریان های نقدی پایدار و فرصت های رشد بیشتر را می دهد. از عمده بازیگران فعال در بازار می توان به جنرال میلز ، صنایع بریتانیا ، جورج وستون محدود و گروپو بیمبو اشاره کرد.

بازیکنان اصلی

برند های معروف بازار کیک
بازیکنان اصلی بازار کیک در جهان
تحقیقات بازار وبلاگ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب قبلی
بازار جهانی سیگار
مطلب بعدی
بازار جهانی روغن خوراکی