راهنمای تولیدکنندگان صنعت FMCG در سال 2021 و دوران پسا کرونا

راهنمای تولیدکنندگان صنعت FMCG در سال 2021 و دوران پسا کرونا

2020 سال قفل شدن زندگی بود ، محدودیت های ترافیکی و فاصله اجتماعی زندگی مصرف کنندگان را تغییر داد که مانند این اتفاق هرگز در قرن پیش اتفاق نیافته بود. خرده فروشان و تولیدکنندگان FMCG همچنین باید به سرعت خود را با چالش های زنجیره تامین ، مقررات دولت و تغییر در اولویت های مشتریان، سازگار کنند. اگرچه تأثیر طولانی مدت کندی اقتصاد تا اواسط سال 2021 ادامه خواهد یافت ، اما موفقیت صنعت FMCG به نحوه برخورد خرده فروشان و تولیدکنندگان به بررسی و تجدید نظر در باره مکان های پرفروش (فروشگاه های طلایی) و تجارت الکترونیکی بستگی دارد.

نکته اول: تعطیلی رستوران ها، ادارجات، محدودیت های شبانه باعث افزایش مصرف غذا در خانه ها شده است. پیش بینی میشود این حد از مصرف های خانگی تا اواسط سال 2021 ادامه داشته باشد. برای ارتقای سطح فروش:

 • تولیدکنندگان باید توزیع محصول را برای اطمینان از در دسترس بودن در دسته بندی های مورد تقاضا بهینه کنند.
 • تولیدکنندگان برای سنجش تأثیر فروش خود و انطباق موجودی کالا با رفتار مصرف کننده باید داده های آنلاین را بیشتر مورد توجه قرار دهند ( مارکت ویو چگونه کمک میکند؟)
 • خرده فروشان باید بر اساس تغییرات جدید در الگوی خرید ، از داشتن محصولات مناسب در فروشگاه ها و مراکز توزیع مناسب اطمینان حاصل کنند ( مارکت ویو چگونه کمک میکند؟)
 • تولیدکنندگان و خرده فروشان باید با همکاری یکدیگر بر مواد مصرفی تمرکز کنند و برای افزایش میزان بازدید از فروشگاه، مدیریت اندازه سبد، سود، سهم و وفاداری مشتریان برنامه ریزی مشخص داشته باشند ( هایمارت چگونه کمک میکند؟).

از آنجا که کار در خانه برای بسیاری از افراد عادی شده است، مصرف کنندگان سفرهای نزدیک به محل کار و نزدیک ایستگاه های مترو را با سفر به فروشگاه های مناطق مسکونی جایگزین کرده اند. این باعث تغییر پراکندگی و تعداد فروشگاه های طلایی شده است.

فرصت های پیش رو: مکان تعیین کننده اصلی رشد و پیروزی است:

 • تولیدکنندگان باید فروشگاه های طلایی جدید خود را شناسایی کنند.
 • فعال سازی درون فروشگاهی (چینش، فروش آنلاین، …) را در فروشگاه های طلایی خود به حداکثر برسانند.
 • استراتژی های توزیع و فروش را در رابطه با فروشگاه های جدید و مشتریان جدید تنظیم کنند. 
 • خرده فروشان باید استراتژی املاک و مستغلات خود را بر اساس مکان های خرید جدید بررسی کنند.

بر اساس تأثیر همه گیر شیوع کرونا بر منابع مالی مصرف کنندگان و همچنین ترجیحات تغییر یافته آنها ، این فرصت برای تولیدکنندگان و خرده فروشان وجود دارد که از طریق قیمت گذاری و تبلیغات به روش صحیح برای درآمدزایی افزایشی استفاده کنند. برای برنده شدن:

 • تبلیغات مهم است… هنگامی که درست انجام می شود؛ تبلیغات را نادیده نگیرید. خرده فروشان و تولید کنندگان همچنین باید در مورد نقش تبلیغات و چگونگی ایجاد مشوق های مشترک برای مصرف کنندگان همسو باشند. ( هایمارت چگونه کمک میکند؟)
 • با قرار دادن سرمایه گذاری های تبلیغاتی در دسته ها و کانال های مناسب ، استفاده از مکانیک تبلیغاتی مناسب و اجرای آنها در زمان مناسب، وفاداری خریداران را افزایش دهید ، رشد درآمد را افزایش میدهید و از ROI محافظت کنید. ( مارکت ویو چگونه کمک میکند؟) ( هایمارت چگونه کمک میکند؟)
 • تبلیغاتی را طراحی کنید که نیازها و رفتارهای مصرف کنندگان را به خود جلب کند – تبلیغاتی را در قفسه های مورد توجه و …. ( هایمارت چگونه کمک میکند؟)

طبقه بندی مشتریان در دوران کرونا

نکته: همه گیری ویروس کرونا باعث ایجاد تمایز بین خریداران شده است:

 • خریداران محدود (کسانی که از نظر اقتصادی تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفته اند)
 • خریداران عایق (کسانی که هیچگونه تأثیر مالی نداشته اند).

این دو گروه اولویت ها و رفتارهای متمایزی دارند و هر یک به سمت انواع مختلف محصولات و برند ها گرایش پیدا می کنند.

به دلیل نگرانی های بهداشتی، هر دو گروه کمتر در فروشگاه های فیزیکی خرید می کنند و وقتی این کار را می کنند، زمان کمتری را نسبت به قبل از همه گیری در فروشگاه می گذرانند. در حالی که تعداد کمتری به فروشگاه ها میروند، در هر بار محصولات بیشتری خریداری می کنند تا نیاز مصرفی خود را برآورده کنند.

فرصت های پیش رو: در حالی که یک سوم جهان از لحاظ اقتصادی توان قبل از همه گیری را ندارند انتظار میرود تا کندی در دسترس گرفتن واکسن این شرایط همچنان ادامه داشته باشد. پس برای ارتقا در این شرایط:

 • تولیدکنندگان باید مجموعه خود را برای رفع نیازهای خریداران محدود و همچنین افزایش مصرف در خانه بروز رسانی کنند.
 • تولیدکنندگان باید برای خریداران محدود ، محصولات مقرون به صرفه معرفی کنند.
 • برای خریداران عایق بندی شده، محصولات با کیفیت را برای تأمین نیازهای مصرفی در خانه معرفی کنید.
 • تولید کنندگان باید دوباره روند توزیع محصول را بهینه کنند. اطلاعات به روز از فروشگاه های طلایی ضروری است.
 • انبار گردانی و توزیع می توانند موانع اصلی موفقیت برای تولید کنندگان باشند.

فروشگاه های طلایی خود را بشناسید

نکته: تعطیلی فروشگاه ها و محدودیت های سفر باعث شد تا مصرف کنندگان از فروشگاه هایی که قبلاً در آنها خرید نکرده اند بازدید کنند. تحقیقات بازار در سطح جهانی، آمار نشان میدهد مشتریان جدید فروشگاه ها از 39٪ در مِی 2020 به 45٪ در سپتامبر 2020 رسیده است.

( مارکت ویو چگونه کمک میکند؟)

تحقیقات بازار وبلاگ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطلب قبلی
تاثیر کرونا در تغییر درصد مشتریانی که از فروشگاه های جدید خرید می کنند
مطلب بعدی
BI نوشابه